İmplant Fiyatları

İmplant diş eksikliğinin giderilmesidir.Titanyum dediğimiz malzemeden kişinin hangi bölgesi eksikse o bölgeye implant cerrahi olarak yerleştirilir.

Yapılması son derece kolay bir işlemdir. Normal bir dolgu yapar gibi yaptığımız bir anesteziden sonra kişinin eksik olan bölgesine çok küçük bir yuva açılır ve bu yuva içersine implant yerleştirilir.

Yaklaşık üst ve alt çeneye göre değişen 1.5 ve 2 ay gibi bir dönem bekleme dönemidir. Bu dönemde implant kemik içine tamamen yerleştirilir daha sonra da implantın üst yapısına geçilir. Implant yapıldığı dönemde kişiler sigaradan uzak durmalıdır. Çünkü sigara buharı ile dokulara zarar verir ve implantın kemiğe kaynamasını geciktirebilir. Implant üzerine yapılacak protezler sabit ve portatif olabilir.

Kişinin ön dişerine dahi implant uygulanabilir. Estetik görünüm açısından avantaj sağlar. Eğer kişinin ağızdaki kemik yapısı az ise bu bölgelere birkaç implant yerleştirilip onlardan destek alıp hareketli protez yapılabilir, bu da kişinin rahat şekilde yemek yemesini ve sosyal aktivitelerini geçekleştirmesinde yardımcı olur.

Diş implant fiyatları kullanılacak markaya göre değişmektedir. Diş implantlarında marka ve garanti çok önemlidir. Bir diş için implant ortalama 200 Euro'dan başlayarak kalitesine göre fiyatı artmaktadır. İmplant tedavilerinde implant üst yapısı ayrıca hesaplanmaktadır. Bir adet porselen kuron ortalama 50 Euro'dur. Üst yapıda kullanıcak malzemeye göre fiyat değişiklik göstermektedir.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

* * * *

*